17. februarja je minilo 190 let, kar se je na Srednji Beli pri Kračmanu rodil Matija Valjavec. Jezikoslovec, zbiralec ljudskega slovstva, pesnik, prevajalec, učitelj, naš rojak, katerega ime s ponosom nosita naša šola in preddvorsko kulturno umetniško društvo. Pomembno obletnico obeležujemo s spletno proslavo, ki je nastala v sodelovanju društva in šole.

Poleg tega smo spomin na Matijo Valjavca počastili z bralnim maratonom.

Urejamo tudi nov Valjavčev kotiček, katerega osrednja slika je letošnja zastava projekta Slike na ledu. Zastavo je umetniško zasnovala in oblikovala Milena Tavželj, s strokovnimi smernicami in gradivom o Valjavcu pa je sodelovala tudi Mateja Rozman. Rokopisi so delo Tomaža Rehbergerja.

V kotičku je razstavljena nova slikanica, ki jo je izdalo KUD Matije Valjavca Preddvor, ilustriral pa jo je četrtošolec Tomaž Premru.

Petra Lombar Premru