Naša šola se je tudi letos tretji novembrski petek, ko obeležujemo dan slovenske hrane, pridružila projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. Tako kot večina slovenskih otrok so tudi učenci naše šole in vrtcev zajtrkovali med, maslo, mleko, kruh in jabolko. Živila za naš zajtrk so bila pridelana v bližnji okolici: mleko na Strnišovi domačiji v Novi vasi, med so prispevali preddvorski čebelarji, maslo so naredili v mlekarstvu Podjed na Olševku iz mleka, ki ga dajejo krave iz okoliških kmetij, jabolka pa so zrasla in dozorela v Čadovljah. Na Kmetiji Šlibar so prav za nas v domači krušni peči spekli kruh iz pire, ki je zrasla v okolici Tržiča, otroke iz vrtca pa je s »ta domačim« kruhom presenetil kuhar Tomaž.
Kot vsako leto so najmlajše učence obiskali člani domačega Čebelarskega društva Fran Lakmayer, ki so poleg novega znanja otrokom prinesli tudi zgibanke in med – da se bodo še kdaj lahko posladkali. Že četrto leto zapored pa smo dan slovenske hrane »razširili« v teden tradicionalnih gorenjskih jedi.
Petra Lombar Premru

cof

Dostopnost