V prvi polovici novembra je na podružnični šoli Jezersko gostovala razstava Pot knjige, ki so jo pripravili na Javni agenciji za knjigo Republike Slovenije v sodelovanju z Bralnim društvom Slovenije, k nam pa je pripotovala v okviru projekta sodelovanja šole in krajevne knjižnice. Avtorja, pisatelj Žiga X Gombač in ilustrator David Krančan, sta s stripom na 12 plakatih na preprost in otrokom privlačen način predstavila pot knjige od zamisli do bralcev po širnem svetu.

Jezerski šolarji so se po Poti knjige »sprehodili« med poukom, ko so si ogledali slike in prebrali strip, katerega so dobili tudi v broširani izdaji. Reševali so Moljeve delovne liste ter tako utrdili poznavanje z nastajanjem knjig povezanih pojmov. Ob zaključku gostovanja razstave nas je obiskal pisatelj Žiga X Gombač. Navdušil nas je s tremi zgodbami, ki jih je vpletel v pripovedovanje o svojem potovanju do naše šole ter nam z nepozabnim nastopom še bolj približal Pot knjige.

Petra Lombar Premru

Dostopnost