Učenci in zaposleni PŠ Jezersko smo se odzvali vabilu in sodelovali na dobrodelni prireditvi za otroke z rakom, ki jo je v okviru zlatega septembra, meseca boja in ozaveščanja o raku pri otrocih organiziral naš soobčan Miran Štular. Miran, 14 letna Hana, ki se je pred dvema letoma spoprijela s hudo boleznijo, in Ivo Čarman z Inštituta Zlata pentljica so našo šolo obiskali že nekaj dni pred dogodkom. Hanino pripovedovanje je zbudilo sočutje, pozorno smo jo poslušali. V podporo njej in drugim otrokom, ki so zboleli za rakom, smo se v velikem številu udeležili sobotnega prireditve. Kekčeva pesem in Ko si srečen iz otroških grl ob spremstvu kitare učiteljice Jelke  sta pospremili tekače na 15 kilometrski trail tek, katerega štartnine so bile namenjene Zlati pentljici. Tek je bil sicer namenjen odraslim, a sta ga suvereno pretekla tudi dva naša petošolca, Matevž in Matej. Ostali otroci pa so sodelovali na delavnicah spremljevalnega programa, ki so jih vodili prostovoljci ter skupaj s Hano odtekli tek junakov Zlate pentljice. Hvaležni in ponosni smo, da smo lahko sodelovali na tako srčnem dogodku.

Petra Lombar Premru, PŠ Jezersko

Vtisi učencev

S tekom smo pričeli ob 11. 00 uri. Pridružil se nama je tudi prijatelj Janez. Ko smo začeli so nas vsi spodbujali. Povzpeli smo se v hrib. Ko smo prišli do tovorne žičnice smo si odpočili, saj smo vedeli, da nas čaka še en vzpon. Tam smo srečali tudi učiteljici. Prehiteli smo ju in nadaljevali pot do Štularjeve planine. Na planini je bila okrepčevalnica, kjer smo se ustavili ter malo popili in pojedli. Naša pot se je nadaljevala po bregu navzdol. Do cilja smo imeli še približno 2 kilometra. Drug drugega smo spodbujali. Ko smo prišli na cilj, smo se prijeli za roke. Uspešno smo pretekli 15 kilometrov, na kar smo bili zelo ponosni. Za nagrado smo dobili zlate pentljice. Odpravili smo se v lovski dom in tam pojedli obaro in žgance. Prejeli smo veliko pohval. Ta dan nam je bil zelo všeč in bili smo veseli, ker smo pretekli 15 kilometrov. Matej Eržen in Matevž Muri

V torek so nas v šoli obiskali gospoda Ivo, Miran in Hana. Hana nam je povedala o svoji bolezni in nam pokazala belo palico, ki jo uporablja pri hoji. Povabili so nas na sobotne delavnice in nam dali darila. Na dogodek sem šla z mamico in atijem, Gledala sem nastop sošolcev. Všeč mi je bilo filcanje mila in druženje s sošolci. Eva Gregorin

Všeč mi je bilo, ker sem barvala kamne in filcala milo. Z drugimi otroki smo pretekli tek zlate pentljice, potem smo pa jedli žgance. Lili Eržen

Na začetku smo zapeli Kekčevo pesem in ko si srečen, gospa Jelka pa je igrala kitaro. Potem smo šli na delavnice v lovski dom. S starši in prijatelji smo barvali kamne in z gospo Mijo filcali milo. Všeč mi je bilo, ker je bil to dogodek za zlato pentljico. Lučka Teul

Meni je bilo pa všeč pri gasilski dejavnosti. S cevjo smo špricali plastenke. Matic je spustil ročko in je skoraj poletela po zraku. Dobila sem cedevito in darila. Ker sem tekla za junake Zlate pentljice, sem dobila medaljo. Manca Muri

 

Dostopnost