V šoli na Jezerskem smo v petek, 12. maja delali papir iz odpadnih tetrapakov. Postopek sta nam prikazali ter nas pri delu usmerjali strokovnjakinji iz Komunale Kranj, gospodični Rebeka in Vita. Naučili sta nas tudi, kaj je to snovni krog: Odpadni tetrapak se namensko zbira in reciklira, da iz njega pridobijo celulozo, iz katere izdelajo higienski papir (npr. papirnati robčki, brisačke, toaletni papir). Te nove izdelke uporabljajo ustanove v istih lokalnih skupnostih, kjer so ločeno zbrali odpadni tetrapak kot vir surovine. V jezerski šoli že uporabljamo z recikliranjem tetrapakov pridobljen higienski papir, naša »petkova učiteljica« Vita pa se je pošalila, da tudi ona predstavlja »snovni krog«, saj se je kot nekdanja učenka naše šole vrnila k nam, da nam podeli novo znanje.

Petra Lombar Premru

Dostopnost