Podružnična šola Jezersko se je letos pridružila vseslovenski akciji TOM telefona »Tom potuje, otroke obiskuje«, v kateri je lansko leto sodelovalo kar 193 osnovnih šol. 2 tedna ob koncu februarja in v začetku marca je pri nas gostoval TOM nahrbtnik, ki nas je seznanil s poslanstvom TOM telefona in možnostmi, da otroci lahko anonimno in brezplačno kontaktirajo TOM telefon vsakič, ko imajo vprašanje ali potrebujejo  pogovor. Slogan akcije je »Odgovor je pogovor«, ki sporoča,  da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor.

V vseh oddelkih smo pregledali vsebino Tom-ovega nahrbtnika, prisluhnili video nagovoru ter starostni skupini prilagojeno spoznali Tom telefon: pogovarjali smo se, si zapomnili številko, narisali in zapisali v zvezke ter v Tomovo spominsko knjigo. Otroci zdaj vedo, da je nekje nekdo, ki čaka prav na njihov klic, da  je nekje na drugi strani telefona nekdo, ki je pripravljen s pogovorom poiskati odgovor tudi na tista vprašanja, ki so skrita pred ušesi in očmi staršev, prijateljev, sošolcev, učiteljic.

Petra Lombar Premru

Dostopnost